Pomimo tego, że dom uznaje się za najbezpieczniejsze miejsce i każdy z nas czuje się w domu całkowicie pewnie i stabilnie, to nawet tu mogą nam przydarzyć się drobne urazy. Oczywiście nie warto z nimi jechać do lekarza, ponieważ można sobie z nimi doskonale poradzić w domu. O ile posiada się domową apteczkę.

Podstawowe zadanie? Gojenie ran

Jednym z najczęstszych wypadków, które zdarzają się w domu, są skaleczenia. Z tego powodu w apteczce powinny się przede wszystkim znaleźć bandaże, środki opatrunkowe i odkażające. Nie można również zapominać o zwykłych nożyczkach, które pomogą poprzecinać wszystko do odpowiednich rozmiarów.
Jednak mechaniczne urazy i środki na gojenie ran to nie wszystko co może być potrzebne w domu. Domowa apteczka powinna być wyposażona również w środki poprawiające trawienie, przeciwbiegunkowe, przeciwbólowe, a nawet lekkie środki nasenne.

Ratownik

Czy leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe również powinny być w apteczce?

Wyposażając domowa apteczkę i gromadząc w tym celu wszystkie niezbędne jej elementy wyposażenia, nie można zapominać o przeziębieniach.
Nie zawsze z katarem lub lekką grypą każdy udaje się od razu do lekarza. W dużej części wystarczy kilka wieczorów spędzić w łóżku, biorąc leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. A gdy to zawiedzie, udać się do specjalisty.
Z tego powodu oprócz opisanych wyżej środków, zaleca się posiadać w apteczce również termometr, który będzie mógł określić temperaturę przeziębionej osoby.
Jak zatem widać kompletacja domowej apteczki nie jest niczym skomplikowany. Cała trudność polega na wcześniejszym przewidzeniu możliwych do wydarzenia się scenariuszy.