Fotografia to rzecz, którą pałają się chyba wszyscy. Nie wszyscy robią to za to profesjonalnie. Istnieje przekonanie, że im więcej megapixeli ma aparat, tym lepsze zdjęcia potrafi on zrobić. Jest to oczywiście poniekąd prawda, ale nie całkiem. Profesjonalni i uznani fotografowie potrafią wykorzystać tylko i wyłącznie telefon aby zrobić piękne, dobre i wygrywające nagrody zdjęcie. Kiedy początkujący fotograf chce stać się zawodowcem, często myśli o drogim aparacie lustrzanym. Jednak każdy zawodowy fotograf uważa, że zdjęcia można robić nawet telefonem.

Jakość zdjęć – telefon a aparat fotograficzny

W dzisiejszych czasach, kiedy technologia poszła do przodu, topowe telefony są w stanie zrobić zdjęcia takie jak aparaty ze średniej półki cenowej. Nie trzeba więc wydawać całej fortuny na aparat fotograficzny, aby nauczyć się tej rzeczy. Każdy początkujący fotograf może ćwiczyć tylko i wyłącznie przy użyciu swojej komórki – a gdy ta przestanie mu wystarczać i będzie pewien, że chce kontynuować swoją pasję, może pomyśleć o kupnie specjalistycznego sprzętu.

Fotograf

Obiektywy – główna różnica w robieniu zdjęć

Trzeba bowiem pamiętać, że obiektywy do aparatów różnią się w zależności od zastosowania. Są one drogie, często droższe od samego aparatu, a więc decyzja o kupnie musi być rozsądna i przemyślana. Co prawda istnieją obiektywy uważane za uniwersalne, jednak możliwościami będą zbliżone do komórek. Najciekawsze efekty można osiągnąć dzięki obiektywom makro lub tym, dzięki którym sfotografujemy z daleka zwierzynę nie płosząc jej przy tym. Są to zadania, do których sprzęt ten jest niemalże niezbędny.