Gry planszowe, jak wskazuje nazwa, to gry, w których akcja rozgrywa się na planszach różnego rodzaju. W grach tego typu wykorzystuje się dodatkowo pionki, kostki do gier, oraz karty. Jak zacząć przygodę z tego typu grami?

Odpowiedni gatunek to podstawa

Gry planszowe występują w różnych poziomach trudności. Dla początkujących polecane się proste gry rodzinne, takie jak na przykład monopoly. Jest to idealna opcja dla początkujących graczy. W przypadku bardziej rozbudowanych gier, bardzo ważny jest odpowiedni gatunek. Warto zastanowić się czy wolimy gry rodzinne, przygodowe, fantasy, czy jeszcze inne. Jest to ważne, ponieważ łatwiej nam grać w to, co lubimy. W przypadku tych trudniejszych gier, warto poświęcić więcej czasu na zapoznanie się z zasadami.

Gra planszowa

Gry planszowe – rodzaje

Odpowiedni gatunek to nie wszystko. Wybierając gry planszowe, powinniśmy zwrócić uwagę na kategorie. Może być ona zręcznościowa, strategiczna, logiczna, lub rodzinna. W grach planszowych duże znaczenie ma tematyka. Przykładowo jeśli lubisz magię, i potwory, to gry logiczne nie będą dla ciebie. W wyborze gier warto kierować się nie tylko swoją opinią, ale również innych. W końcu sami nie będziemy w nią grać. Najlepszym rozwiązaniem będzie wspólne udanie się do sklepu, i kupienie planszówek. Dzięki temu razem wybierzemy grę, która będzie odpowiadać wszystkim przyszłym graczom.

Wybierając grę możemy poczytać opinie w internecie dotyczące różnych gier. Dzięki opinii innych możemy wybrać tą, która najbardziej nam odpowiada, a jednocześnie nie stracimy pieniędzy na nieudany zakup.