Obserwując społeczeństwo można dojść do wniosku, że ludzie dzielą się na dwie grupy – zapalonych mięsożerców, dla których chociażby jeden dzień postu jest istną tragedią i osoby, które jak tylko mogą unikają wszelkich produktów pochodzenia zwierzęcego. Wegański styl życia z roku na rok staje się coraz bardziej popularny, zwłaszcza wśród młodszej grupy wiekowej.

Dieta bez mięsa, ubrania bez skóry

Dieta wegańska zakłada całkowitą rezygnację nie tylko z mięsa, ale w ogóle z wszelkich produktów pochodzenia zwierzęcego. Weganizm, to zatem nie tylko dieta bez mięsa ale także dieta bez mleka, jajek czy sera. Przy tak restrykcyjnej diecie niezmiernie ważne jest to, aby w odpowiedni sposób zapewnić suplementację białka, w przeciwnym razie prędzej lub później mogą pojawić się kłopoty ze zdrowiem. Wegański styl życia zakłada także troskę o zwierzęta w innych aspektach niż sama kuchnia. Prawdziwy weganin nigdy nie założy ubrania, które zostało wykonane ze zwierzęcej skóry.

Warzywa

Kosmetyki z odpowiednimi atestami

Życie wegan nie należy do prostych. Dieta bez mięsa, ubrania bez skóry – to jednak nie koniec. Prawdziwym wyzwaniem staje się codzienna higiena. Nie tak prosto jest bowiem znaleźć kosmetyki, które nie były testowane na zwierzętach. Coraz więcej wegan decyduje się na samodzielne produkowanie szamponów do włosów czy mydeł, oczywiście wyłącznie z naturalnych składników. Co inspiruje ludzi do takiego stylu życia? Odpowiedzi bywają różne, choć najczęściej przewija się wśród nich troska o środowisko.