Nie da się ukryć, że posiadanie własnego auta to marzenie wielu Polaków. Okazuje się, że nowe samochody pojawiają się na naszych ulicach w coraz większych ilościach. Rok 2017 zamknął się z rekordowym wynikiem niemalże pół miliona zarejestrowanych nowych pojazdów. Jest to najlepszy wynik w historii, a przyrost w stosunku do poprzedniego roku to 16%. Wynik jest dobry, nawet mimo faktu, iż znaczna część aut nabywana jest przez przedsiębiorstwa. Warto również wspomnieć o preferencjach Polaków, którzy mają swoje ulubione marki i modele. Warto bliżej przyjrzeć się samochodom marki Skoda oraz Toyota.

Czeska Skoda nadal na prowadzeniu

Nasi południowi sąsiedzi od kilku lat produkują najpopularniejsze nowe pojazdy sprzedawane na naszym rynku. Czeska Skoda, należąca do koncernu Volkswagena, zajmuje aż dwa pierwsze miejsca w rankingu popularności. Na pierwszym miejscu ponownie znajduje się model Fabia, a tuż za jego plecami uplasowała się nieco większa Octavia. Każdy z tych modeli sprzedał się w blisko 19 tysiącach egzemplarzy. Warto dodać, że pierwszą dziesiątkę zamyka również czeski Rapid.

Autostrada

Japońska Toyota z dobrym wynikiem

W rankingu najczęściej kupowanych nowe samochody z japońskim rodowodem Toyoty wypadają całkiem dobrze. W top 10 znajdziemy dwie pozycje pochodzące z Japonii. Nie najgorsze piątek miejsce zajmuje model Yaris z nieco ponad 12,5 tysiącami sprzedanych pojazdów. Japoński koncern w 2017 sprzedał w naszym kraju 10,5 tysiąca sztuk modelu Auris. Należy dodać, że Toyota Yaris to najpopularniejszy samochód jeśli weźmiemy pod uwagę wyłącznie pojazdy kupowane przez prywatne osoby.