Wakacyjny wyjazd powinien być przede wszystkim przyjemny, a jak wiadomo najlepiej odpoczywa się w otoczeniu przyrody. Gdzie zatem zaplanować urlop aby móc cieszyć się spokojem i pięknem natury? Możliwości jest przynajmniej kilka.

Przyroda i góry – piękno polski wschodniej

Jeszcze do niedawna Bieszczady były niemal całkowicie dziewiczym regionem Polski, w który zapuszczała się zaledwie garstka zapaleńców. Od kilku lat zyskują na popularności, jednak wciąż w bieszczadzkim worku da się znaleźć miejsca, gdzie przyroda i góry nie zostały zanadto skażone ręką człowieka. Najlepszą opcją noclegową w takim przypadku jest agroturystyka. Może komfort w pokojach nie jest na najwyższym poziome, za to człowiek zyskuje możliwość bliskiego obcowania z naturą.

Piękny krajobraz

Urokliwe południe kraju

Jeżeli chodzi o góry, to ich piękno można podziwiać na południu kraju. Przyroda swoim pięknem zachęca do organizacji długich wędrówek. Idealnie nadają się do tego Gorce czy Beskid Żywiecki. Nie brakuje tam różnorodnych opcji noclegowych, z których po raz kolejny najlepsza będzie agroturystyka. Przyrodę można podziwiać na wiele sposobów. Ważne jest to, aby zawsze zostawiać po sobie porządek, tak by kolejni turyści również mogli w otoczeniu natury oderwać się od trosk i zmartwień dnia codziennego. Południowa i wschodnia Polska to regiony, w których matka natura ma wiele do zaoferowania każdemu turyście, który chce się w jej ramionach skryć przed hałasem i zgiełkiem przestrzeni wielkich miast i zatłoczonych kurortów turystycznych.