Wybierając się w podróż samolotem warto wiedzieć o tym, że nie wszystko można zabrać na jego pokład w bagażu podręcznym. Wymienia się zaledwie kilka produktów, które można ze sobą zabrać.

Lekarstwa

Na pokład samolotu można wziąć ze sobą lekarstwa, które mogą być potrzebne w trakcie podróży. Nie ma tutaj żadnych ograniczeń jeżeli chodzi o pojemności. Można więc zabrać wszystko, jeżeli tylko uzasadni się, że te lekarstwa są naprawdę potrzebne w trakcie lotu. Przed wylotem należy jednak zgłosić obsłudze, że takie lekarstwa się posiada i że możliwe, że będzie się ich używać w trakcie lotu. Wtedy obsługa będzie miała pewność tego, że są to w pełni legalne środki i nie będzie zwracała uwagi na osobę, która je będzie spożywać.

Skrzydła samolotu

Płyny

W bagażu podręcznym można zabrać wszelkiego rodzaju kosmetyki płynne, żele, dezodoranty, perfumy, jednak jeżeli ich pojemność nie przekroczy 100 ml. Dobrze jest przed lotem zaopatrzyć się w takie plastikowe buteleczki i po prostu przelać do nich potrzebne na podróż kosmetyki. Jeżeli chodzi o płyny do picia, to są one zabronione. Jeżeli chodzi o picie, to można zabierać jedynie butelki zakupione w strefie bezcłowej. Tak samo wygląda sprawa jeżeli chodzi o alkohol.

Pokarm dla dzieci

W bagażu podręcznym można również przewozić pokarm dla dzieci. Nie ma tutaj żadnych ograniczeń jeżeli chodzi o ilości. Musi być ono dobrze zapakowane i posiadać datę ważności. Ogólnie powinno się wybierać pokarmy niebrudzące, których jedzenie nie będzie sprawiało dziecku problemów.