Sama nazwa nordic walking nawiązuje do sposobu chodzenia ze specjalnymi kijkami. Pomagają one w angażowaniu większej ilości mięśni, przez co korzystniej wpływają na zdrowie. Rozwija się nasza siła oraz spalamy w ten sposób więcej kalorii. Jeśli ktoś lubi spacerować, może być to świetne urozmaicenie, które pozwoli nam poprawić naszą kondycję.

Zmienna intensywność ćwiczeń

Trening interwałowy polega na krótkim, ale dużym wysiłku, a następnie na jeszcze krótszej przerwie, która nadal angażuje nasze mięśnie. Odnosi się to nie tylko do nordic walking. Zastosowanie ta technika znajduje w bieganiu, jeźdźcie na rowerze czy na basenie. Pozwala to na poprawienie wydolności naszego organizmu oraz spalenie większej ilości kalorii w mniejszym przedziale czasowym. Przykładowy trening może wyglądać następująco: 5 minut szybkiego chodzenia z kijkami, minuta marszu. Różni się to tym, że zmienna intensywność ćwiczeń daje nam wyżej wymienione korzyści, których zwykły marsz nie posiada.

Kulturysta z ciężarkami

Szybkie chodzenie, czyli nie marnujmy czasu

Zauważyć można więc, że szybsze chodzenie jest korzystne, ale jest tak nie tylko pod względem spalonych kalorii. Oprócz tego, oszczędzamy czas, gdyż w krótszym czasie pokonujemy trasę i osiągamy wyznaczony wcześniej cel. Szybkie chodzenie nie jest o wiele bardziej męczące, a wpływa korzystnie na nasz trening. Trening interwałowy to znana metoda, a zastosowanie jej w nordic walking to świetny pomysł i doskonała alternatywa dla ludzi, którzy nie lubią biegać, a chcą coś zrobić dla swojego zdrowia.