Papier – chyba każdy z nas wie, jak wygląda i jakie może mieć struktury. W końcu, codziennie w szkole, czy też w pracy mamy do czynienia z papierem pod najróżniejszymi formami. Książki, zeszyty, notatnik w pracy, ważne dokumenty – jest tego mnóstwo. A czy umiecie składać origami?

Składanie papieru w dowolną formę

Trzeba przyznać, że zajęcia z origami już od dawna cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Tak, nastąpił ogromny rozwój technologii i ludzie bardzo dużo czasu spędzają przed komputerem, czy też na innych multimedialnych rozrywkach. Jednak składanie papieru w najróżniejsze figury jest naprawdę imponujące i potrafi człowieka wciągnąć. Do tego poziomu, że zaobserwujecie niezwykły kult w Chinach. W tym kraju ludzie potrafią złożyć najlepsze i najbardziej fascynujące figury. Jakie?

Origami

Zajęcia z origami dla wytrwałych

Składanie papieru w zwierzęta, samoloty, auta, czapki, domy, a nawet popularne budynki – czy wiecie, że kult w Chinach jest naprawdę ogromny i ludzie masowo uczą się takich form? Na zajęcia z origami poświęcają ogrom czasu, dzięki czemu są w stanie złożyć wiele, bardzo skomplikowanych rzeczy. Komuś może wydawać się to dziwne, kiedy do wyboru ma najnowszą grę na konsolę a kartkę papieru. Jednak tam dzieci uczone są tego od maleńkości. Trzeba przyznać, że origami jest naprawdę bardzo dobrym zajęciem, które uczy nie tylko różnych figur, ale również ogromu i pokładu cierpliwości oraz…inteligencji. W końcu nie tak łatwo zapamiętać wszystkie skomplikowane figury do ułożenia.