W branży medycznej obowiązuje zakładanie specjalnych strojów, które dedykowane są między innymi dla lekarzy, pielęgniarek czy sanitariuszy. Co wyróżnia tego typu stroje, jakimi parametrami muszą się one charakteryzować? Poniżej kilka informacji na ten temat.

Profesjonalna odzież dla lekarzy

Pracownicy branży medycznej muszą wyróżniać się spośród innych osób przebywających na przykład w szpitalu czy przychodni zdrowia. Zapewnia to między innymi profesjonalna odzież dla lekarzy, pielęgniarek czy ratowników medycznych. Z łatwością można zatem dzięki temu odróżnić profesjonalistę pracującego w tej branży, od innych pracowników oraz ludzi przychodzących z zewnątrz. Można zatem powiedzieć, że jedną z funkcji tego typu odzieży jest po prostu budowanie wizerunku profesjonalisty w miejscu jego pracy.

Funkcja ochronna

Oczywiście nie jest to jedyna funkcja odzieży dedykowanej dla lekarzy oraz ogólnie kadry medycznej. Kolejną jest funkcja ochronna takiej odzieży. Lekarze oraz pielęgniarki pracują w miejscach, w których narażeni są na kontakty z wieloma czynnikami biologicznym. Profesjonalna odzież chroni zatem lekarza przed zabrudzeniem czy zainfekowaniem jego odzieży prywatnej. Musi się ona nadawać również do prania w bardzo wysokich temperaturach oraz w środkach do dezynfekcji. Dlatego właśnie jest uszyta z konkretnych tkanin, które są odporne na działanie między innymi takich środków dezynfekujących. To zatem jedna z najważniejszych funkcji profesjonalnej odzieży dla lekarzy – funkcja ochronna.