Kantory internetowe cieszą się coraz większą popularnością. Dzieje się tak ze względu na wygodę, którą oferują oraz korzystne ceny wymiany walut.

Bezpieczeństwo transakcji

Transakcje przez Internet są bezpieczne ponieważ opierają się o system bankowy. Ponadto właściciele kantorów internetowych muszą przestrzegać tych samych przepisów co kantory stacjonarne ponieważ każdy z nich musi być wpisany przez Narodowy Bank Polski do Rejestru Działalności Kantorowej.  W przypadku prowadzenia usług płatniczych, wymagana jest także rejestracja w Komisji Nadzoru Finansowego.

Jak wygląda wymiana waluty online?

Aby móc wymienić walutę przez Internet trzeba posiadać konto osobiste i walutowe. Następnie należy zarejestrować się na stronie wybranego kantoru internetowego i za pomocą przelewu z naszego rachunku bankowego zasilić wirtualny portfel. Kiedy nasz portfel zostanie zasilony wymieniamy waluty po kursie oferowanym przez kantor –  w przypadku kantoru online działającym w modelu tradycyjnym. Jeśli jest to kantor działający w modelu społecznościowym, wówczas przeglądamy oferty jego użytkowników lub ustalamy pożądany kurs i czekamy, aż system dobierze odpowiadającą ofertę innego użytkownika. Wtedy automatycznie  dochodzi do transakcji.  W tym wypadku trzeba jednak liczyć się z dłuższym czasem oczekiwania ponieważ nie wiadomo kiedy znajdzie się użytkownik z odpowiadającą nam ofertą. Po wszystkim wystarczy przelać środki na drugie konto bankowe lub zlecić kantorowi przelew automatyczny.