Modelarstwo to pasja, ale również czynność wymagająca cierpliwości oraz dokładności. Konieczne są również materiały do tworzenia kolejnych modeli. Pamiętajmy by były dobrej jakości.

Nożyk modelarski

Osobom nieobeznanym może się wydawać, że materiały do budowy modeli to specjalny klej i nożyczki. Jednak jest to mylne stwierdzenie. Potrzebujemy profesjonalnego nożyka modelarskiego o odpowiednim ostrzu. Okrągłe sprawdzi się przy trudno dostępnych miejscach, trójkątne zaś jest najlepsze do podstawowych prac.

Materiały do budowy modeli

Pręty i guma modelarska

Materiały do budowy modeli obejmują także takie produkty jak pręty, rury, które mają uniwersalne zastosowanie. Muszą być odpowiednio sztywne, zapewniając stabilność całej konstrukcji. Do wyboru mamy wykonane np. z miedzi, stali czy aluminium.
Guma modelarska jest niezbędna do mocowania np. skrzydeł, również powinna być bardzo wytrzymała.

Inne materiały do budowy modeli

Papier koreański jest produktem tradycyjnie wytwarzanym. Idealny do oklejania małych modeli, zwłaszcza z napędem gumowym.

Tkanina szklana wykonana z włókna szklanego o różnej grubości. Stosuje się ją głównie do wykonywania kadłubów np. łodzi. Można nakładać ją warstwami.

Formatka z blachy mosiężnej jest prosta w użyciu, bardzo plastyczna, nadaje się do cięcia przez zwykłe nożyczki. Świetna do imitacji podłogi. Warto nabyć również formatkę z pleksy, która sprawdzi się jako atrapa okien.

Folia Oracover charakteryzuje się najwyższą jakością, łatwością użycia oraz dużą wytrzymałością. Kolory są intensywne, odporne na blaknięcie.