Wygoda, funkcjonalność oraz bezpieczeństwo – te trzy cechy doskonale charakteryzują kolumny zasilające. Są one wygodne, ponieważ zapewniają łatwy dostęp do gniazd elektrycznych niemal wszędzie, gdzie może to być konieczne, są funkcjonalne, ponieważ ułatwiają i usprawniają prace, są bezpieczne, ponieważ ich konstrukcja i odpowiednie zabezpieczenia pozwalają im pracować w trudnych i wymagających warunkach. Czym zatem jest kolumna zasilająca i do czego można jej użyć, aby ułatwić sobie życie?

Kolumny zasilające wysuwane

Kolumny zasilające wysuwane, to nic innego jak wyciągana kolumna, z reguły aluminiowa, na której zamontowane są gniazda elektryczne. Kolumny wysuwane możemy stosować na zewnątrz, posiadają odpowiednie zabezpieczenia przed wilgocią oraz naciskiem. Świetnie sprawdzają się na wszelkiego rodzaju podjazdach, placach, garażach, gdzie zdarza się potrzeba zasilania elektrycznego. Kolumna zasilająca wysuwana gwarantuje szybki dostęp do gniazda, otworzona za pomocą specjalnego klucza wyjeżdża w górę, odkrywając jedno lub kilka gniazd. Po zakończonej pracy wystarczy kolumnę wcisnąć do środka i zamknąć kluczem. W ofercie tego typu rozwiązań znajdziemy kolumny przeznaczone na zewnątrz lub dedykowane do montażu wewnątrz. Słupki z gniazdami elektrycznymi znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle i budynkach użyteczności publicznej, ale nie tylko. Kolumny zasilające świetnie sprawdzają się również w domowym użyciu.

kolumna zasilająca

Ogrodowe słupki zasilające

Wysuwane kolumny zasilające doskonale sprawdzą się jako wygodny i użyteczny gadżet w przydomowych garażach, na tarasach czy altanach ogrodowych, gdzie od czasu do czasu potrzebujemy zasilania elektrycznego. Ciekawym rozwiązaniem są natomiast słupki ogrodowe zasilające, które pozwalają na dostęp do gniazd elektrycznych w ogrodzie. Słupki elektroinstalacyjne z gniazdem 230 V są bardzo przydatne do podłączenia różnego rodzaju elektronarzędzi ogrodowych. Ich obecność pozwala na wyeliminowanie rozciągania długich przedłużaczy oraz minimalizuje ryzyko uszkodzenia takiego przedłużacza podczas pracy. Estetyczny słupek z gniazdami elektrycznymi posiada odpowiednie zabezpieczenia przed wilgocią, dzięki czemu może być bezpiecznie stosowany w ogrodzie. Designem słupek przypomina różnego rodzaju lampki ogrodowe, dlatego odpowiednio dobrany, nie powinien zaburzać w żaden sposób estetyki ogrodu.