Potężne wodospady mogą zrobić wrażenie na każdym z nas. Które z nich warto odwiedzić w trakcie światowych wojaży?

Wodospad Niagara

Niagara bez wątpienia zalicza się do najpiękniejszych i najsłynniejszych wodospadów świata. Położenie na granicy Kanady i USA, wysokość dochodząca do 100 metrów oraz ciekawe podświetlenie – wszystko to sprawia,że turyści z całego świata bardzo chętnie odwiedzają to miejsce. Wycieczkowe rejsy stają się tu dodatkową propozycją dla gości, którzy szukają mocniejszych wrażeń i chcą spojrzeć na Niagarę z wyjątkowej perspektywy.

Wodospad w lesie

Wodospad Salto Angel

Turystów, których oczarował wodospad Niagara, zachwyci też Salto Angel. Ten niezwykły wodospad jest najwyższym tego typu obiektem na świecie, a jednocześnie jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych Wenezueli. Wodospad Salto Angel ma około 1000 metrów wysokości, a wizyta w jego rejonie na długo pozostanie w pamięci każdego turysty.

Gdzie jeszcze warto się wybrać?

Wodospady Salto Angel i Niagara bez wątpienia zasługują na uwagę. To od nich warto zacząć swą podróż śladem najpiękniejszych wodospadów. Jakie miejsca mogą się dodatkowo znaleźć na trasie takiej wycieczki? Ogromne wrażenie na miłośnikach pięknych widoków może zrobić Iguazú, leżący na granicy między Argentyną a Brazylią. W Europie zachwyt wzbudzają z kolei:norweski Kiellfossen, wodospad Gietroz w Szwajcarii oraz Krimml w Austrii. I te wodospady, podobnie jak wodospad Niagara czy Salto Angelo, maja wiele uroku, a pobyt w ich sąsiedztwie dla każdego może stać się wyjątkową przygodą.