Płyty drogowe to bardzo popularny i funkcjonalny materiał budowlany. Są nie tylko trwałe, wytrzymałe, ale też łatwe w montażu, funkcjonalne i atrakcyjne cenowo. Dostępne są różne rodzaje płyt betonowych, dzięki czemu z łatwością można dobrać płyty, które sprawdzą się w planowanych pracach budowlanych. W ofercie producentów betonowych prefabrykatów znajdziemy innymi betonowe płyty drogowe, płyty tarasowe, elewacyjne, oraz chodnikowe.

Charakterystyka płyt betonowych

Płyty drogowe wykonane są z betonu architektonicznego, który nie wymaga konserwacji. Tego typu płyty swoją popularność zawdzięczają bardzo dobrym parametrom technicznym, są one bowiem odporne na odkształcenia, wytrzymałe na obciążenie, a także odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Dodatkowo płyty zbrojone charakteryzują się jeszcze większą odpornością na uszkodzenia powierzchniowe, a także wykruszanie.

Zastosowanie płyt drogowych

Płyty drogowe jak sama nazwa wskazuje, znajdują bardzo często zastosowanie w budowie dróg tymczasowych, pozwalając tym samy na przykład na dojazd do placu budowy znajdującego się na bardzo grząskim gruncie, lub gwarantując drogę dojazdową na przykład podczas przebudowy dróg głównych. Atutem płyt drogowych jest ich łatwy montaż i demontaż, dzięki czemu mogą być one wielokrotnie używane w różnych miejscach. Ich trwałość i wytrzymałość sprawiają, że nadają się one do intensywnego użytkowania przez ciężkie pojazdy budowlane. Płyty betonowe bez problemu mogą też stanowić podstawę do składowania materiałów budowlanych, zapewniając izolację przed wilgocią z gleby.